Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis - ambilobe se nechce pářit

Zdravím, mam 1,5 roků starého samce a jde mi o to,že nemá vůbec chuť se pářit. Když k němu dám vědět samici,tak jen kouká a lehce nahodit barvy, ale to je vše. Tak se chci zeptat, jestli nemáte někdo rady jak ho nabudit a nebo čekat až to na něj přijde samo. Krmim ho lučnima kobylkama a co šlo počasí, dával jsem ho ven na sluníčko. Předem děkuji za rady.
Změna předmětu, původně: furcifer pardalis - ambilobe (Aurifer)

Ja mám napr. problém že samica najprv nechcela, samec okamžite ako ju zazre toka hlavou a plíži sa k nej... pustí ho až úplne k sebe a keĎ ju chytí a chce na ňu vyliezť začne sa priečiť a syčí na neho... jeden raz už na nej bol ale prišlo mi že jej skor robi zle ako dobre, a neprišlo k pareniu... odvtedy samica odmieta, skúšam každý den, niekedy lepšie, niekedy horšie ale ešte sa nespárili... Je to jejich prvé párenie tak dúfam že sa to podarí, lebo o ňu nechcem prísť.