Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuňka východní

Dobrý den,
mám jeden dotaz. Mám zařízené terárium 80x40x40, souš : voda - 40 : 60, a 18. 10. půjdu na burzu v Holešovicích koupit obyvatele - kuňky východní. Otázka zní, kolik žabek do terária můžu pořídit a jaký zvolit poměr samců a samic, aby byl v budoucnu možný odchov. A ještě jeden dotaz, budu moc žáby zazimovat už v prosinci, i když je domů přitáhnu až teď? Díky za odpovědi

Dobrý den. V podobném rozměru chovám dlouhodobě 7 žabek. V poměru 4 samci a 3 samice. Ale určitě by ša skupinka namíchat i opačně. Samci samice nějak výrazně neobtěžují. Já bych je zimoval minimálně 3 měsíce od pořízení. Pěkně je vykrmte žížalama. A 14 dní před zimování jim dejete půst.

Ještě mám jednu otázku, jak moc mám krmit? Krmím žížalami a moučňáky. Přijde mi, že by žáby pořád žraly. Mám je nakrmit co sežerou třeba jen 3x týdně, nebo krmit v menších dávkách jednou denně? Můžete někdo specifikovat krmnou dávku na jednu dospělou žábu např v počtu cvrčků atd. + kolikrát do týdne toto množství podávat? Díky
PS: Když vidím ty malá tělíčka a představím si, jek malý musí být žaludek, nechápu kam to jídlo cpou :-)

čerstvé importy a obzvlášť teď před zimováním krm "co hrdlo ráčí", klidně i denně a tolik, kolik si vezmou. Ale ty moučňáky dávej jen čerstvě svlečené a ne moc často. Nejsou moc výživní, navíc žáby je polykají celé za živa a živí červi by jim mohli perforovat trávicí trakt.

Mám další dotaz, 9. 12. jsem našel u žab vajíčka, všechno je v pořádku a pulci rostou, jenom nevím, jestli je dobrý nápad, dávat teď žáby zimovat. Normálně bych se na to radši vykašlal, ale ony si o to docela říkají, i když mají pořád teplotu 22 - 23 °C, přestávají žrát - pořád žerou, ale už jim musím žrádlo strkat až před nos, aby si daly. Přestanou mi po nějaké době stávkovat? Nebo je mám zazimovat? Díky za odpovědi a veselé Vánoce