Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morče zhruba týden po potratu, kojení???

Ahoj, jedna samice morčete zhruba před týdnem potratila. Předevčírem a dnes se narodila morčátka dalším dvou samičkám. Hned u prvního vrhu ona samice pomáhala s očišťováním po porodu. Pak dokonce novopečenou mamku ani k mladým pouštět nechtěla. Nyní to vypadá, že mrňouse kojí. A tak se ptám, jestli je možné, aby týden po potratu měla mléko? Předem děkuji za odpovědi.

Byla ze zverimexu, když jsem jí kupovala, tak už březí byla. Ale podle velikosti potracených morčat, bych řekla, že začala normálně rodit, ale asi nastaly komplikace při porodu. Morčátka byla plně vyvinutá, ale bohužel když jsem je ráno našla tak byla mrtvá. Naštěstí se z toho samice vzpamatovala a teď se velmi důkladně věnuje prckům od těch dvou samiček :-) ty se k ní velmi ochotně přisávají, tak asi mléko má? Jinak by snad od ní nesála.

Tak jsem zkoušela zmáčknout cecík a opravdu kapička vytekla, takže je to jasné :-) mnohokrát děkuji za radu. Je dobré, že se rozkojila, alespoň budou mít prckové víc mléka, je jich dost :-) aktuálně sedm od dvou samic a ještě další přibudou. Tak se tu jedna "kojná" navíc neztratí :-D