Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdrhlý potkan!!!!!! Jak ho co nejrychleji sejmout..

Zdar,před chvilkou jsem krmil,nedával jsem pozor a zdrhnul mi mladý malý potkan,ve velikosti větší myšky,vyskočil z terária a než sem ho stihl háčkem švihnout,tak někam zalezl,přeházel jsem celý pokoj,ale nenašel jsem ho,byl bych nerad,aby tu něco rozkousal,takže co radíte?????? Stačí asi pastička na myši s kusem suchého salámu,nebo sýru,že ano? Zdroj vody ano žrádla tu nemá,bojím se,aby nerozkousal vybavení pokoje.Děkuji za případné rady.Kočky sem pouštět nebudu,mám tu mladé želvy,na to budu muset dávat taky pozor,aby jim neublížil potkan.

Pokud máš možnost pustit do místnosti kočku využij ji

Tady bych si dovolila lehce protestovat proti univerzální účinnosti koček:D Máme doma dvě bytový kočky-trdla, který nikdy živou myš neviděly, a jednou se nám podařilo nechat zdrhnout potkáně a myš ve stejnou chvíli. Kocour před potkanem zalezl pod stolek a kočka jen tak nesměle pacičkovala myš ve snaze zjistit, co to jako je:D Docela mě to překvapilo... Ale to jen tak pro zpestření, v tomhle případě se stejně kočičí zásah neplánuje..

kočka jen tak nesměle pacičkovala myš ve snaze zjistit, co to jako je

mame stejnyho kocoura - akvarium a nadrz s piskomilama byly jeho oblibene prirodopisni kanaly, obcas si presunul k terariim (ty ho moc nebrali).. Jednou sem pustil piskomila, kocour sedel vedle nej a koukal na me, na nej, na me, na nej... Proste sme se rozhodli, ze on je budhista...

K tematu - pokavad me zdrhne mys/potkan/morce - snazim se to najit a zlikvidovat sam, pokavad sem neuspesnej tak jednoznacne pasti primerene velikosti a sily...