Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán Zelený (Agresivní starý přibližně 6-8 měsíců)

Dobrý den mám tady problém se svým Leguánem Zeleným je agresivní kouše a švihá ocasem.
Když jsem si ho pořídil tak první týden byl úplně v pořádku neútočil jen trochu mírně vystrašený
jako každý asi v novém prostředí ani s jídlem nebyli problémy hned od prvního dne baštil jak
o závod.No a ted ho mám 2 měsíc a je agresivní strašlivým způsobem že na sebe nenechá ani šahnout
i když mu dávám krmení tak na mně startuje.
Prosím vás nevíte jak se to dá zachránit už jsem si na něho zvykl a nechci ho dávat pryč
ale nebudu riskovat že jak bude dospělí někomu ublíží.

První týden byl streslý a vyplašený, takže se nebránil. Teď se zabydlel a brání si svoje území, takže startuje, to je naprosto normální. Tak na něj nesahej, ať nemá důvod tě považovat za hrozbu a bránit se. dej mu čas, jen dělej běžné činnosti jako čištění, krmení atd a až přestane startovat, tak ho zkus krmit z ruky. A když bude bez problému žrát z ruky, tak pak postupně můžeš zkusit se ho dotýkat a časem třeba i brát na ruku, podle toho, co ti dovolí. Většina zvířat se časem uklidní, jen to chce na ně netlačit, aby neměli důvod tě považovat za hrozbu. Ale samozřejmě stane se, že si člověk zrovna vybere ďábla, no...některá zvířata se prostě neuklidní. A i s těma se dá vyjít, jen si člověk musí dávat bacha....já z 8 leguánů měla ďábla jen 1 samce. Když na něj lezl mrousek, tak se to zhoršovalo a bylo potřeba si na něj fakt dávat pozor. Jinak to celkem šlo, ale holt to byl vysír co pro kousanec nebo švihanec ocasem nikdy nešel daleko a o nějakém sbližování nebo chycení bez silných kožených rukavic nemohla být řeč.

Ke mě přišel Leguán zelený opravdu agresor, něco jako máš ty, až na to, že tomu mému byli v té době 3 roky, takže velikost někde jinde a rychlost taktéž, ten vyloženě po rukách skákal, až jsem měla strach aby si nezlomil nohu.Nechala jsem ho úplně v klidu, asi 6 týdnů, jen krmení, rosení a úklid, když byl na druhé straně terárka, nebo jsem mu hodila oblíbenou mlsku a vše rychle udělalaa často chodila kolem terárka.Pak najednou ze dne na den-doslova, se to změnilo, najednou jsem mohla úplně všechno, drbat ho, krmit z ruky, jemně ho škrábat , hladit po ostnech, ale jen já, nikdo cizí, jak přijde někdo cizía chtěl by na něj sáhnout, tak opět agrese, dle mě se bojí cizích.
Jediné co mi nedovolí je ho zvednout, to hrabe nohama a samozřejmě ty šavle co má na prstech, už několikrát mi roztrhl kůži a dost, přece jen nechci být samá jizva.Nemyslím, že by chtěl ublížit, ale prostě se snaží jen něčeho chytit.
Dej mu čas a uvidíš.