Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šalamounské ostrovy - herpetofauna

žijí na šalamounskych ostrovech hadi?jsou to ostrovy kdyz se to tak vezme docela blizko k indonesii v porovnani napr od polyneskych ostrovů tak by mě zajimalo jestli tam ziji plazy nebo i nejaka vetsi zvirata jako jsou jaguáři atd.
predem dik za poučení
Změna předmětu, původně: šalamounské ostrovy (Aurifer)

Samozřejmě, že žijou, z herpetofauny hodně bohatý výběr.. Z hadů je to přez 30druhů, ikdyž dobrá třetina jsou slepáci a vodní hadi. Ale žijou tam taky třeba nějaké Bojgy, Candoie, Dendrelaphisové atd. A z ještěrů je to přez 60 druhů - gekoni, kupa zajímavých scinků a velkých agam, varani atd. Ze savců toho tam taky žije mraky, z velkých hlavně dugongové a v mořích kolem velryby, na pevnině pak kuskusové, stromoví klokánci, nějací jelínci, letuchy, kupa netopýrů a hlodavců. Ale jaguár by tam musel být leda na dovolené, ten žije pouze v Jižní a Střední Americe ;-)