Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou teploty pro užovku dostatečné?

Dobrý den,
mám ročního samečka užovky červené v teráriu o rozměrech 60x40x60 cm. Terárium je vytápěno 15W žárovkou a topným kamenem. Vzhledem k tomu, že terárium je spíše vyšší, má v jednotlivých patrech teplotní rozdíly, a to 21°C na substrátu, 23 první patro (břidlicová deska) a 27°C na nejvyšším patře. Zároveň je celý den k dispozici topný kámen, na kterém je 35°C. Myslíte si, že jsou tyto teploty pro užovku dostatečné?

Topný kámen jsem do nového tera 100x50x50 už nedávala ani v malém ho užovka nevyužívala. Mám přípravu na dvě žárovky, používám jen jednu v teplé části a to 50W ve výšce 40 cm. V tera mám v teplé části kolem 30-35 dle teploty v pokoji a v té chladné části kolem 22-25. Je fakt, že naše druhá nová užovka leze po zhasnutí do květináče sloužícího jako stínítko a už se nám stalo, že jednou jsme ji ráno po rozsvícení nemohli najít a ona byla u žárovky. Zvažuji jiná stínítka, někdo doporučuje mřížku.