Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva leguáni v jednom teráriu?

Mam dotaz mame čtyřleteho leguana a chceme malinkatyho mladyho myslize ze by si mohly na sebe zvyknout ? nebo lepsi samostatne terarium ? mame obrovske terarium z casti mistnosti tak mi prijde skoda delat novy jinde kdyz by mohly bejt spolem ve jednom :-) jake sou na to vase nazory ? :-)
[mod]Změna předmětu, původně: leguan (cejna)[/mod]

loading...

Pominu-li to, co psala Kája ohledně karantény atd, tak pokud máš 4 letého (tedy dospělého velkého) leguána, tak ti menší mládě s nějvětší pravděpodobností sežere, nebo se o to aspoň pokusí. Což pro to mládě bude mít stejný následek (smrtelné zranění). leguáni jsou sice převážně býložraví, ale to neznamená, že nenapadnou menšího živočicha a nepokusí se ho sežrat, byť je to mládě vlastního druhu. Navíc ono jakékoliv přidávání dalšího zvířete, byť třeba stejné velikosti a opačného pohlaví do ubikace ke starusedlíkovi může dopadnout všeljak. Tam pak hodně záleží na konkrétním zvířeti - u některých to klapne, ale ve více případech to dopadá spíš ošklivou bitkou. Pokud chceš chovat víc leguánů, tak musíš počítat s tím, že možná budeš potřebovat více ubikací. jaký konkrétně bude další vývoj se nedá do předu říct, každé zvíře je jiné.