Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dipsosaurus dorsalis - odchov mláďat?

Mám párek leguána Dipsosaurus dorsalis 2 roky. Daří se jim dobře, jsou akční a mají chuť k jídlu, ale zatím jsem je vůbec neviděla s žádnou snahou o páření. Chtěla bych nějaká mláďata zdárně odchovat, protože jsou to opravdu úchvatná zvířátka, nádherní. O chovu tohoto druhu jsem se nikde moc nedočetla a už vůbec ne, zda v domácích podmínkách je možné zdárně odchovat mláďata. Proto se obracím na vás, třeba s nimi máte zkušenosti nebo víte, kde si o nich přečtu více informací. Žijí v podmínkách jako agamy vousaté, jak jsem se dozvěděla při koupi, ale předpokládám, že zde bude nějaký rozdíl, aby měli chuť k páření.

Gratuluji i k takovému úspěchu. Docílit páření i snůšku je ohromný úspěch. Třeba se z některého ještě nějaké vylíhne a když to nyní nevyšlo, tak příště. Dík za fotky, jsou to nádherné kousky. Jsem zvědavá na výsledek, určitě sem napiš. Hodně štěstí, držím pěsti.