Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tloušťka skla

Zdravím,
dělám terárko pro korálovku z LDTD a potřeboval bych doporučit tloušťku skla. Bude ve velikosti 113x40 cm a boční 32x40 cm. Otvírání bude ze zhora takže sklo nebude posuvné a bude přichycené na vnitřní straně rámu (snad jsem to popsal pochopitelně).
Děkuji

LDTD předpokládám myslíte Laminátovou DřevoTřískovou Desku. Ale nějak jsem nepochopil ty Vaše rozměry. Jsou správně 113x32x40 (DxŠxV) rozměry terária? Ale jak má být velká ta skleněná deska a kde má být umístěná? Popřípadě i přichycená. Nebo bude celé to terárko ze skla? ::)

Ne, celé terárium ze skla nebude. :-)
LDTD je označení přesně toho jak píšete.
Rozměry, které jsem psal, jsou velikosti přímo toho skla, které budu nechat řezat. Prosklená bude přední a jedna boční, proto ty dva rozměry. U toho malého není samozřejmě ta tloušťka skla tak důležitá.

Přichyceno bude z vnitřní strany rámu. Dalo by se to představit jako zasklený obraz.

Nemám teď přesnou velikost terárka po ruce, ale zhruba to je 123x42x49.

Posílám i obrázek.

Pominu nešikovnost přístupu zhora...
Takhle veliké sklo bych volil buď 5 mm nebo 6 mm. Minulý víkend jsem odevzdával terárium, kde byly šoupačky s rozměrem jedné desky 800x750 mm a bylo z klasického skla o síle 5 mm. A nebyl žádný problém s prohybem. Proto myslím, že když se skla nebudou ani hýbat, tak by 5 mm mohlo stačit. Nicméně nejlépe by poradil asi sklář, který bude sklo přímo řezat. ;-)