Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium a manipulace

Dobrý den,

Pořídil jsem si mladou užovku 25-30 cm (věk přesně neznám) Už předem jsem jí pořídil celkem velké terárium 80x50x50. Zařídil jsme jí tam ohřev, skrýše a tak dále. teplotu udržuji kolem 26°C +- (přes den), ale užovka je neustále zavrtaná pod zemí. Chtěl jsem se optat jestli to nemůže být špatnými klimatickými podmínky, nebo jestli jde čistě o strach a zvyk na nové prostředí.

Dále bych se chtěl optat, jestli je dobrý nápad ji tam pod tou hlínou vůbec hledat a lovit (z důvodů aby si zvykla na přítomnost člověka) Nebo bude lepší vyčkat až sama vyleze a až poté ji brát do rukou. Musím podotknout, že za celý týden mě ještě ani jednou nekousla a to jsem ji vytahoval celkem často.

Celkově pokud by jste měli nějaké rady nebo nápady, tak je mile uvítám.

Děkuji, Phil.

Když jsem si přitáhla svou první užovku, taky se hned zahrabala do rašeliny a odmítala vylézt. Nijak zvlášť jsem to neřešila, jen semtam zkontrolovala, zda je v pořádku, hlavně, že žrala :)Ona později určitě vyleze, větší hadi se i málokdy zahrabají, spíše si vlezou do úkrytu :)