Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zelený hadi

Čau, chtěl bych se zeptat na jména zelených hadů a popřípadně kdyby jste mi i nějakého doporučily. Miluji zelenou barvu a u hadů se mi děsně moc líbí. Vím o krajtě zelené, ale prý je hodně náročná tak kdyby jste mi poradily i něco jiného tak bych byl velmi rád. :)

Děkuji předem. :P

No verim ze je to nakazlive :D jedovate hady zatim nechci, trochu se jich bojim. Aale premyslel jsem o uzovce ostronose, je pekne zelena a pry cenove dostupna, psohalavce bych nejradeji, ale je silene drahy: D

u hadů to není ale jen o barvě, je to o způsobu lovu, o aktivitě denní či noční, taky o manipulaci s nima, můžou být docela ostrý, ale pokud jim tam nelezež v době kdy začínají lovit, tak si tě nevšímají, viz má Krajta zelená-přes den jí můžu dát ruku klidně před hlavu a nic, nevšímá si mě, spíše se snaží schovat hlavu do smyčky, ale večer? to otevřu tera a už mi jde naproti k ruce a je připravena do akce a neváhá zastrašit :-) takže ve dne beránek, v noci ďábel! :-D
Teď nově učím skamarádit se s mojí rukou Krajtu mřížkovanou :-) zatím chápe můj úmysl a ve dne je taknějak v
klidu, jen nesmím dělat rychlé pohyby, ale večer jí tam nevlezu, to bych jí stopro sundaval z ruky :-D při krmení je to fakt blázen, dělá jako kdyby se na ní nemělo dostat :-D, jinak Krajta zelená je opravdu nádhernej had, taky ale cenově dražší.
[http://tera.poradna.net/file/view/19964-175319-jpg  ]
[http://tera.poradna.net/file/view/19965-211316-jpg  ]
[http://tera.poradna.net/file/view/19966-212237-jpg  ]

Taky mě na začátku fascinovali zelení hadi , začala jsem s Gonyosoma oxycephala , jsou to krásné , aktivní užovky , ale potřebují v dospělosti velké terárium .
Jak postupně stěhuješ rostoucí hady do větších terárií , zůstávají ta malá a na prázdná není hezký pohled , tak přibývají postupně další hadi a nakonec zjišťuješ , že se ti jich líbí víc a víc , vlastně jsou krásní všichni :-)
Fascinují mě zelení hadi býv. rodu Trimeresurus .....( ještě , že jsou jedovatí :-D )