Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje užovka červená mi odmítá živou potravu

Dobrý den, prosila bych o radu můj 6 měsíců starý sameček užovky červené měřící 52 cm odmítá živá holata. Pokud mu předložím živé hole krouží kolem něj očichá jej a kdykoliv se hole pohne tak se rychle plazí schovat. Jakmile hole zamrazíme a rozmrazíme vezme si jej bez problémů. Zkoušela jsem mu i nedávat nažrat dokud si hole nevezme, nefungovalo, hole nakonec pošlo aniž by se ho had dotkl.

Krmíme mraženýma zkusím dát živé pokud odmítne tak zamrazím. Mražené vezme bez problému dle jeho reakcí mi připadá že se toho živého bojí :-D. V tom případě si myslím, že by větší myš nezvládl, když se bojí malého holete o velikosti cca 7cm. Nemůže to být i tím, že je poněkud drobný? Nejsem žádný odborník teprve s tím začínám proto tu žádám o radu a jinak děkuji za odpověď :-)

Myslíte? Kdyby to pro něj nebylo sousto tak jak je možné, že toho samého, před kterým se raději schovává si mraženého vezme? :-D:-D Mám prostě pocit z jeho chování, které už déle pozoruji, že se opravdu bojí hýbající se potravy mám ho již 5 měsíců takže jsem již seznámena s jeho reakcemi, ale zkusím mu podat to větší.

Neřekla jsem že vím vše nejlíp jen jsem napsala že si to myslím a to je rozdíl.A chcete mi říci, že malé hádě může hned větší myš? Už když jsem ho zakoupila byl hodně drobný připomínal spíše tkaničku než hada. Samozřejmě za tu dobu vyrostl a zesílil.

Malýma holatama krmím zhruba první měsíc. Pak postupně přecházím na krmení stále větší kořistí. Medvídkama krmím řekněme tak od těch třech měsíců. Jde o to, že se nemůžete poddávat myšlence, že se ta kořist do hada nevejde. To pak člověk krmí holaty pořád a diví se, že had neroste a jinou kořist nechce. Jsou známé i případy, kdy majitel krmil hada holaty několik let, protože při koupi mláděte mu bylo řečeno, že má krmit holaty...