Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drcení vaječných skořápek

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat zkušenějších, kteří si sami doma drtíte vaječné skořápky. Mám jich už docela dost v zásobě, ale pár mám špinavých - uschlé zbytky vajíčka. Znehodnotí to výsledný produkt nebo je nutné je před umletím vymýt?

Děkuju :-)

Jak jsem psala, chci si ho umlít sze skořápek, nechci žádné jiné varianty. Mám hmoždíř, má otázka se ale týkala něčeho jiného, chtěla jsem vědět, jestli můžu pomlít i skořápky, kde je zbytek uschlého vajíčka nebo je musím před tím umýt ;-)

přelej je předtím horkou vodou, nech tam chvíli vyluhovat, propláchni a nech znova uschnout a bude to v pohodě...ono sice z hlediska nákazy by asi nemělo nic moc hrozit, jen to zkažené uschlé vajíčko je eklhaft a pak se samože kazí dál a smrdí, když to třeba trochu navlhne.