Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hadi-začátek-koupě

Dobrý den :-)
Chtěla bych se zeptat jestli záleží na tom jak vybírat hada ? :) Budu ho vybírat v sobotu na burze a moc nevím jak :-D Bude můj první a moc se těším - hlavně aby mu u mě bylo dobře ,al etaké aby pro mě byl vhodný :-)Budu kupovat užovku ,ale jsou nějaké specialní rady Jak vybírat,PODLE ČEHO vybírat atd :) Jak jste vybírali hada vy ? :-)
Děkuji za odpovědi a berte prosím ohled na začátečníka ! :)

Užovky je neskutečně širokej pojem.Jsou tam hadi s velkými rozdíly v chovu,nárocích na teplotu,vlhkost i potravu.Zminovaný odkaz je dobrej.Je nejlepší si vybrat určitý druh a potom nastudovat konkrétní nároky.Hlavně aby se jednalo o mládě,které už samostatně přijímá potravu.Cejna si možná "nebere servítky"ale je to zkušený chovatel,Bude lepší zakopat válečnou sekeru a zkusit být konkrétnější v dotazovaném druhu.

Víš Natal nesmíš se cejně divit.Ona tu každý den musí řešit desítky stupidních dotazů a je z toho už celkem podrážděná.Nicméně nemusíš být hned jak podebraný vřed.Holky všechno jde vyřešit v klidu.Já jsem vybíral tak,že jsem v roce 1991 přijel do Zverimexu v Kroměříži a koupil jsem si jediný mládě Hroznýše královského které tam měli za 1500 Kč.