Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potřebuje želva domeček?

Dobrý večer,

Zařizujeme aktuálně nové terárko pro želvu a nevím si rady s domečkem. Protože jsme nikde nenašli žádný obyč. domeček (takové ty terarijní jak se vyrábí ve tvaru skalky nebo ták) tak, aby se do něj želva vešla - vejde se třeba dovnitř, ale vchod je na ní moc malý - tak měla želva doposud jen zezhora a ze stran krytý roh, aby to imitovalo dojem domku. Nicméně přišlo mi, že ten zavřený roh příliš nepoužívá - ráda v něm hodiny a hodiny hrabe (ostatně jako v každém rohu), ale v zásadě se nestávalo, že by se tam pokoušela se schovávat nebo spát. Což mě přivedlo na myšlenku, že buď ho nepotřebuje a nebo to nevnímá jako domek. Dotaz tedy zní - zda je nutné vůbec pro dospělou želvu dělat domek a pokud ano, je nutné, aby to opravdu bylo ze všech stran uzavřené ( jako třeba tyto úkryty ukryty-pro-zelvy ) nebo postačí to co jsme měli předtím?

jak psal Cejna- domeček ne, úkryt ano. On jako úkryt v podstatě stačí i vhodně tvarovaný kořen nebo prohnutý plát kůry, v přírodě jim budky taky nikdo nestaví. Ale asi nejfunkčnější je přiměřeně velký hliněný květináč rozštípnutý na půlku. Když se večer zalije vodou, tak vydrží držet vlhkost až do rána, takže je jako vlhčený úkryt celkem geniální.