Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geochelone sulcata snížená aktivita

Ahoj a dobrý den všem po delší době....prolezla jsem internet a hledala něco o snížené aktivitě sulcat...všude je akorát věta "v zimě snižují aktivitu" , co to ale znamená v praxi - tedy co to znamená snížit aktivitu vím, mám dvě, kdy jedna z nich funguje zcela normálně a druhá víceméně pospává, sem tam si přijde zobnout něčeho k jídlu, napije se...mám zachovat podmínky stejné? To znamená svícení atd? Nebo jí od té čilé oddělit a nechat bez svícení? Jak dlouho tato neaktivní doba asi tak v průměru trvá? Předem moc díky za odpovědi.

no...celkem chovám želvy cca 8 let, ale evropské, sulcaty jsem si pořizovala před dvěma lety, kdy jsem si o nich vše dostupné nastudovala, loni byly maličké a žádný útlum nenastal, změny teplot také ne, UVA i UVB maji, vápník....teď šla ta jedna do útlumu, tak jsem znovu hledala dostupné informace a jediné, co jsem kde našla,byla právě věta, že sulcaty nezimují ( což vím) pouze jdou přes zimní období do útlumu, s čímž jsem se uklidnila, ale ptala jsem se, zda jí mám dál nechat ve stejném prostředí - to znamená neměnit svícení, teploty atd...a nebo jí "nechat spát" a nesvítit...