Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had do teraria

Dobrý den, chtěl(a) bych se zeptat, který užovkovitý had by se nejlépe hodil do terária 100dx50šx30h? Přemýšlel(a) jsem o Lampropeltis Mexicana greeri, ale nevím jestli na ní terárium nebude moc veliké. Děkuji

Dobrý den,

předpokládám, že ten poslední údaj značí výšku (šíře a hloubka je stejný údaj), což není moc vysoké terárium, leč pro korálovku by i stačilo (byť osobně hady radši vidím ve vyšších teráriích - ono ve 30 cm na výšku se toho moc vymyslet nedá na "protáhnutí" (ale vlastně to i lze naaranžovat). A že je delší než-li ""doporučené"" s tím si určitě hlavu nelamte - určitě Vám hlavu neutrhne ;-)

Takže byť není terárium nijak extra vysoké, tak je jinak poměrně velké, takže tam z užovek "narvete" asi většinu. Takže bych spíše doporučil 1, vyhlédnout si hada, který by se mi líbil 2, dotyčného hada profiltrovat přes "hledat" eventuálně na google a zjistit, jestli uvedené terárium splňuje aspoň minimální doporučované rozměry 3, vybavit terárium potřebným dle bodu 2. a 4, pokračovat v bodu 2 a hledat informace o chovu, atd. a konečně 5, vybrané hada koupit.

Pro vyhlédnutí hada můžete využít sekci "pochlubte se", kde jsou fotky přímo třeba jen užovek. Takto to bude asi lepší, než si nechat "doporučit", ono každému se líbí něco jiného. Těch hadů je tolik ...