Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem malá agamka nejí

Dobrý den
V Neděli 23.11.2014 jsme si do již připraveného terária přivezli dvě samičky agamy vousaté od jednoho chovatele. Jedna samička na druhý den sama spořádala přes deset cvrčku a druhá dodnes nejí. Rád bych se zeptal čím to může být? (terárium a vybavení je v naprostém pořádku(dostatek světla, tepla, UVB...)) Jak dlouho je její nežravost ještě v pořádku a kdy se máme začít obávat a co v tomto případě máme dělat? (jak maličkou rozjíst) Vždy mají v teráriu čerstvé čínské zelí, cvrčky podáváme sypané vitamínem NutriMix, vodu a mají i dostatek klidu. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Raději bych si to terárko nechal zkontrolovat ostatními. Přeci jenom, co se může Vám zdát jako vhodné, nemusí stejně vidět druzí :) Nutrimixem sypejte jednou týdně, to stačí. Hlavně teď potřebují UVB a vápník. Vápník sice v Nutrimixu je, ale je dobré ho přidávat navíc. Dobrým zdrojem vápníku je například sépiovka, Platin, Biomin H atd. Z rostlinné potravy pak spíš mrkvovou nať, mladé rostlinky slunečnice, Callisia repens (skvělá rostlina, mívají ji ve velkých Hobby marketech). Ze zelenina pak lze použít rukolu, polníček a samozřejmě i to čínské zelí.