Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kajmanka supi

Zdravim, chtel jsem se zeptat jestli nevite o nejakem chovateli ktery prodava kajmanky supi. Vsude clovek vidi jen kajmanku dravou a supici nikde :( dekuju za odpoved.

Tady v republice těžko bude nějaký chovatel co má vlastní odchov. Před dvouma měsíci jsem koupil mladé na živé exotice v praze . Nabízeli je tam za cca 2000,- ukecal jsem je na 1600,-. Mladé mám v cca 200l akce s zivorodkama a kajmanka roste jako diva. Za ty dva měsíce narostla cca 2 cm na karapaxu . Jedná se o import ale cena velmy přijatelná .

Jistěže tu odchovy chelyder jsou, projeďte si ifaunu, posledních několik měsíců tam byly inzeráty na mimina z ČR.
Ps: k pisateli nad Vámi, nevím co je to přijatelná cena, když někoho utáhnu ze 2000 na 1600. Osobně jsem zvědavý, kolika z Vás vydrží ten zápal na dalších 50-60let až bude mít želva několik desítek kilo, bude schopná useknout ruku, kolik z Vás dopáruje. Rád se po letech mrknu, jak máte řešené ubikace a je o Vaše mazly nadále postaráno jako nyní. Zpravidla to totiž končí po roce dvou inzerátem "kdo by chtěl kajmanku, vyměním kajmanku atd.."

Tak ja jdu do zelvy hlavne diky tomu ze se dozije tolika let. Jsem celkem citlivka a kdyz mi umrel nejaky mazel (krecek, pes) tak sem to hrozne obrecel a rad bych neco co spis prezije me nez ja ji. A samozrejme se mi take kajmanky libi. S tim ze vyroste a bude nebezpecna pocitam, vim ze si nekupuji nejakeho mazla ktereho budu drbat na hlave aniz by mi neukousnul prsty. Ubikace je vymyslena take takze ze by se mela spatne se nebojim. Jen skoda ze nejsou nejake stranky v cestine co by vice popisovali zpusob chovu a podobne.

Vpohodě, to tak nějak byla kritika všeobecná. Je to každého věc, co chová, o tom jsem nehovořil. Pokud na ně má člověk prostor, krmí tak jak má, má pro charakter kajmanek pochopení, tak je to fajn a mohu jen poblahopřát.
Jinak v dnešní době máte přehršel zahraničních stránek (informací je na nich dostatek), na české bych se v tomhle příliš nespoléhal.

Ještě jednou do toho vstoupím - v nadpisu je kajmanka supí, tedy Macroclemys temminckii, a nakonec se diskuze přesměrovala na kajmanku dravou (Chelydra serpentina). Takže by bylo dobré si to ujasnit...
Jinak kajmanky supí (Macroclemys temminckii) myslím nikdo v ČR neodchovává, ale zcela jistě chová... Mláďata jsem opět viděl na Čuříkovi. Za dva tisíce ale myslím ne :-)
Kajmanka dravá (Chelydra serpentina) - dovozů je spousta, na Exotice jsou běžně dostupné. Ale tyhle želvy je lepší koupit z odchovu v ČR, který je již pravidelný. Já je mám od naschov.webnode.cz a jsou to naprosto špičková mláďata.
Mír s vámi.

Samozřejmě, že je odchovávají v ZOO v Praze, varany komodské taky :-D Ale je dobře, že se to přesměrovalo na kajmanku dravou, přeci jen supí není jen tak pro někoho (viz. Váš příspěvek výše).
TooMe zkuste ten odkaz, ale asi aktuálně mláďata nejsou. Nicméně opravdu mohu doporučit a můžete si i prohlédnout rodiče, abyste věděl do čeho jdete.

Pane pochybovatel muzete byt v klidu, neni to moje prvni ani posledni zvire . Kajmanku jsem kdysi uz choval ale bohuzel mi utekla z jezirka, coz je moje chyba a do dnes me to pekne s... Kajmanka je moje srdecni zalezitost , dopreju ji samozrejme co bude v mych silach.

To je jedno jak byla velká. Zrovna letos byla v jedněch zprávách zmínka o odchytu "uniklých" kajmanek na jakémsi rybníku v Čechách pomocí hnilého masa (převzatá osvědčená technika z USA). Ideální pro mudly, aby si zase přihřáli polívčičku s nějakými trapnými zákazy. Jen víc obdobně "zodpovědných" frajerů;-). Rád bych tu četl zprávy o povedených odchovech a letitých úspěšných chovech, ne zhovadilosti typu "jsem rádoby úspěšný chovatel frajer, ale uteklo mi to a vlastně na tom nezáleží, protože to bylo malé". Zbytečný nádech podobně stupidních vláken jako byla razítka. Chovejte kajmanky, ale nedělejte jim negativní reklamu. Vy se na chov vy*erete, protože Vás už nebaví, ale ostatním chovatelům svým jednáním zkomplikujete život. Snad si rozumíme;-)

Epanterias vy jste zrejme velmy zakomplexovany clovek. Vam nikdy nic neuteklo ? Vy jste nezacinal a neucil se ze svych vlastnich chyb ? Pokritec jako vy by vubec nemel sedat k pocitaci a neco psat na internet. Akorat odrazujete . Nebudte takovy ignorant vy taky nejste dokonalej a to vas ani nemusim znat. A aby sme si roumeli, bylo by lepsi kdyby ste se uz nevyjadroval .

Ale Epanterias mal pravdu a to uplnu. Nie zvierata ako kajmanka, neutekaju nikomu bezne. A taketo zviera mate mat zabezpecene pred utekom, lebo jedine vasim blbym pristupom nahravate uradom, pablbnym ochranarskym organizaciam, ludom co tvoria zakony o ochrane, aj ked tomu prd rozumeju. Hlavne ze utekate kupovat dalsiu. Snad uz tak nedopadne.

Presne tak, stačí jedna v prírode chytená kajmanka a máš toho plné správy. Okrem toho, že kajmanky patria medzi nebezpečné živočíchy, ktoré môže chovať iba človek nad 18 rokov a navyše s patričným povolením. Podobne ako krokodíly, jedáky a ostatné podobné zvieratá.
Je len sprostosť predajcov, že v záujme zisku predávajú takéto zvieratá ľuďom, čo na ne nemajú vek alebo rozum. Ak ju niekto chce chovať a má si byť vedomý jej povahy a podľa toho jej má zaistiť vhodné podmienky bez možnosti úteku. Ak nie, nech chová škrečka.

Já bych Epanteriase moc nedráždil :)) má v sobě ukrytého pantera :-D Navíc má 100% pravdu.
Chtělo by to víc zodpovědnosti a sebereflexe. Kolega, od kterého jsem kupoval kajmanky mi ukázal samce, abych věděl do čeho jdu. Sám jsem mu říkal, že jsem sakra přemýšlel než jsem mu napsal, a to mám dost zkušeností s velkými hady i varany. On mi zase říkal, že i když každoročně množí kajmanky dravé, tak až teprve nyní přemýšlí nad supí. Jo a propo paludária má na zámek....(jen k té zodpovědnosti - nic nenechává na náhodu).
Jinak pro Tooma - na Terrabazaru byly kajmanky supí za 2000, skutečně a opravdu to tak je, a kajmanku dravou jsem nyní zahlédl na ifauně za 199 Kč!!! Začínají jít ceny dolů a to si myslím je rovněž nebezpečné - tahle zvířata by neměla být takhle dostupná...

Radsi pujdu nakonec do kajmanky drave kdyz to tak ctu :) kazdopadne dekuji za veskere info :) preji Vam vsem Stastne a Vesele Vanoce a prosiiim, nehadejte se tu ;) i kdyz nazory tu padaji rozumne. Pochopil sem to ve stylu : utekla mi kajmanka,nevadi, poridim si novou. A argumentovat tim ze kazdy jednou udela chybu, zrovna nechat utect takhle nebezpecne zvire neni jen chyba ale poradna nezodpovednost..