Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta kobercova-diamantova problem s kuzi

Prosim Vas o radu,mame krajtu kobercovou,ma cca 90 cm.Utvorila se ji na brise jakoby zrohovatela kuze,ma to mistama cervene od krve.Postizene misto ma tak od pulky tela az k ocasu,spatne s touto casti hybe,spis ji jakoby taha zasebou.Podklad mela raselinu a prave to vypada jakoby se ji ta raselina dostala mezi supiny (zrejme pri svlekani)a zatvrdlo ji to.Na to bricho trpi uz od mala,trhala se ji tam kuze pri svleku.Takhle spatne na to ale jeste nebyla,ted uz ani nezere.Par dni ma podklad karton a kazdy den ji vlhcime.Mam uz i pripraveny repik ale mam strach aby sme ji jeste nejak neublizili.Jsem vdecna za kazdou radu,Dekuji !!

Dle popisu se dá těžko odhadovat v jakém zdravotním stavu je had celkově.
Pokud je v nějak hodně špatném stavu, bez veterináře se to asi neobejde.
Mně se při těch několika mála ,,lehčích" problémech s kůží u hadů, co jsem kdy měl, vždy výborně osvědčily opakované koupele ve slabém roztoku hypermanganu (slabě rúžového zabarvení - pozor aby to had nepil) + vitamín B komplex v tabletách.