Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán mi nežere a pritom má všetko čo potrebuje...

Ahojte, v nedelu som si na burze vo zvolene konečne kupil leguána zeleneho, zariadil som mu terarko presne tak ako som sa dočital na vsetkych strankach a poradniach, teda az na lignocel ale ten idem dnes vymenit... Hlavne ma trápi ale to ze moj lego od nedele nič nezozral, dal som mu aj do misky a aj som ho skusal krmit z ruky ale ani to neoblizol... pohladkat sa dá aj ked obcas zdrhne, asi sa zlakne... dakujem vám už teraz za vaše odpovede a rady lebo ma to uz zacina znepokojovat.... dakujem

Je teprve úterý. Pokud jsi ho kupoval v neděli, ještě se nestačil ani rozkoukat. Myslím, že je ve stresu z nového prostředí, cesty atd. Nechej ho v klidu, k terárku se přibližuj je při výměně zrádla a určitě se do týdne rozežere. Pro klid duše sem přidej fotky terárka i zvířete a popiš podmínky chovu.

Ďakujem za vaše odpovede,fotky terarka pridám večer lebo teraz som V práci A čo sa týka podmienok chovu tak som sa snažil dodržať hlavne veľkosť terarka A teploty.. Na spodku terarka je cca 25c V strede asi 29 A pod lampou 40... V noci je v celom terarku 23... Tie teploty som podstivo meral... Ale ešte ma aj trochu znepokojuje jeho správanie pretože je taký,, kam ma dáš, tam som,, tým chcem povedať že sám skoro vôbec nechodí, len keď sa ma niekedy zlakne tak za pikosekundu preletí celé terarko... A ešte čo sa osvetlenia tyka tak V terarku mám 3x 10w halogeny, jednu 25w UVB, jednu takú infra červenu žiarovku nad vyhrievacim miestom A ešte aj takú nočnú žiarovku, samozrejme že nesvietia všetky naraz...

Souhlasím s Ricem. Máte tam sice spoustu větví na lezení, ale jsou příliš úzké, takže k ničemu a přijdou mi hladké, takže až poleze lego do výšky, tak se o ně drápama asi moc nezachytí. Změřte si rozpětí jaké má lego mezi nohama a snažte se ho dodržet. Já měla v původním terárku pro mládě obyčejnou cca 20cm širokou desku obalenou zelenou jutou. Teď v novém už má klasický kmen stromu. Počítáte doufám s tím, že terárko máte jen dočasně. Tyhle potvory pěkně rychle rostou:)

Ještě se zeptám na vlhkost. Ta je docela důležitá. Větrání má to terárium asi jen ve stropě, že? Vzduch vám tak nebude cirkulovat a ve větší vlhkosti hrozí plísně. Podklad terárka je na vás, ale časem zjistíte, že nejlepší je něco snadno omyvatelného nebo noviny. Ta miska ve které leží má vodu nebo ne? Na fotce je to špatně vidět. Potřebuje na vylučování větší nádobu s vodou. Zkuste od někoho poptat třeba starší dno kočočího záchodu.

Projeďte tady na poradně vlákna "pochlubte se - terária" a určitě narazíte na spoustu zajímavých fotek terárií.

Je mi jasné že terarko je len dočasné, ja pocítam tak na rok, možno dva... vetranie je aj na vrchu terarka a aj v spodnej casti na boku a celkom velke... miska v ktorej leži je miska na potravu, vanicka s vodou je na dne teraria a ma rozmer asi 40 x 20cm co si myslim ze je celkom dost... ten stromovy system teda asi prerobim a co sa svetla tyka tak to cervene, romanticke vyhrieva najviac tak preto bolo zapnute a nenapadlo ma to prepnut ked som fotil, ale mam tam aj UVB ziarivku a aj 3 halogenove ziarovky ktore su ,,biele,, ... najviac ma ale trápi to že nežere a je hrozne plachý a bojazlivy... niekedy sa aj necha pohladkat ale vacsinou to skonci tak ze zmizne niekde do kuta a odtial sa nepohne aj cely den, potom mi je ho luto a položim ho na vetvu pod vyhrievacou lampou kde zas bude lezat aj dalsi den ... neviem ci je taketo neaktivne spravanie v poriadku... ide mi hlavne o to .... dakujem