Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tichá žába

Ahoj všem chovatelům žab, mám prosbu.Která žába většího tělesného rámce je relativně tichá? Moc se mi líbí Rosnice sinná a běloretá, ale právě tyto žabky jsou hodně hlasité :-(.Chtěla bych chovat pár, nebo trio, vím, že žabák v období toku nebude zticha žádný, ale který druh větších žab nemá tak hlasité projevy? Děkuji.

loading...

U samic je to jasný no:-), ale chtěla bych se pokusit o odchov, což by bylo u tria samic dost obtížné....zajímavá je každopádně, našla jsem si ji a vůbec by nebyla marná, řekni mi o nich prosím víc, vlastní postřehy, děkuju.Ovšem, co je to nejtišší.U mě doma bydlí jen tichá zvířata, případně ta, která se dají k tichosti vychovat :-D.

Pokud zvolíš 2,1 nebo 3,1 tak asi zase hrozí to kvákání (pokud se nastimuluje období dešťů anebo to prostě na ně přijde po rosení), protože samice žab vybírají podle hlasové preference a víc samců asi bude mít snahu více soupeřit. Mám 1,1 a jsem spokojený, ale přirozené to není, u žab je nepoměr pohlaví. Punk´s not death :-D

Samice jsou vždy zavalitější a mají vždy světlejší hrdlo. Někdy je také na palcích předních nohou samců poznat zduření i v době mimo páření (samci mají mozoly). Pokud nejsou znaky nápadné, tak mi vždy pomohlo rychle a nečekaně dvěma palci žábu seshora uchopit a zvednout, samci často vydají zvuk, zakvákají, zakuňkají, kdežto samice jen vyfouknou zvuk /nemají rezonanční měchýřek/.
Jj a když se v pekle vyřeší UVBčko, tak se tam asi dá i ledacos odchovat ]:)

U většiny dospělých anebo skoro dospělých žab jsou pohlavní rozdíly hodně nápadné (třeba jen to, že samice jsou opravdu mnohem robustnější), u jiných je možné koupit skupinku (žáby až na výjimky jsou celkem levné) a občas ale nastane i ta legrační situace, kdy si dokonalá "samice" jednou večer vleze do bazénku a začne kvákat (teď mi to udělala bezrohatka a já tedy budu doufat, že se "samec" naučí klást vejce :-D ).