Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhřívá se na květináči a nežere

Ahoj,
moc prosím aby mi nějaká šíleně dobrá duše poradila :)
před týdnem jsem si pořídila leguána, samozřejmě zatím nežere. Ikdyž jsem objevila při úklidu bobík, zdá se mi jídlo netknuté. Jak ale všichni radí, tak neplaším a nechávám mu prostor.
Problém mám ale s tím, že legouš objevil nové výhřevné místo na květináči co kryje výhřevnou žárovku. Mě by nevadilo že si tam skáče a vyhřívá se. Všude ale čtu, že je to pro ně nebezpečné a nepřirozené. Sama na tom květináči moc dlouho ruku neudržím, natož pak když tam lego trůní klidně půl dne. Může mu to tedy nějak vadit? mam se mu v tom pokoušet zabránit? dala bych na květináč pečící papír aby se na květináči nemohl chytit. Někde jsem četla že když se přehřívají legouši zespodu, tak se jim ničí mikroflora ve střevech a nemohou trávit. Nemůže to být také důvod proč nežere?

Fotku terárka můžu přiložit později, nicméně rozměry 100x50x50 (dxšxv) a je to extrémě dočasné terárko, max na půl roku. Ještě doplním že paní ještěrce je půl roku.

hrozně moc děkuji všem co mi poradí, byla bych ráda aby se měl legouš co nejlíp a zatím mě potvora jen trápí :)

I náš Alfík lezl na květináč,naštěstí už se tam nevejde takže pro něho je to už nepohodlný,taky si myslím, že tam lezl z toho důvodu,že měl dobrý výhled a relativní bezpečí.Nakonec sám přišel na to,že na výhřevným místě je to daleko pohodlnější.Žrát mi začal už třetí den,asi proto,že měl prostě pořádný hlad,on ho má totiž skoro pořád :-) ,dej mu čas,hlad nakonec všechno přemůže..