Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimní spánek?

Ahoj, mám svou první želvu takže se v nich ještě moc nevyznám. Připadá mi že přestala jíst (to co jí dám zůstává v akváriu) a teď navíc, když zjistila jak z něj ven do terária tak se vždy zahrabe do rašeliny a nevylézá...Může už přecházet do zimního spánku? Všem předem děkuju za pomoc!

Cca 10l, teplota vody 23c,vzduchu 23 a pod žárovkou je to o ně co více (26?) Krmení má různé někdy mražené, někdy živé patentky, sušené krmení pro želvy,... Přesné stáří nevím...Ale je hodně mladá, máme ji tak měsíc...Velikostně má kolem 5-6 cm.Fotku teď vložit nemůžu... :/

Ak má iba 5-6cm, tak určite nejde zimovať. Zvýš teplotu vody na 28°C, v priebehu niekoľko málo dní by sa mala rozožrať. Ak je to sušené krmenie pre korytnačky sušený gammarus, tak ho rovno vyhoď, je to nevhodná potrava. Okrem živých a mrazených patentiek skús dávať napr koretru, rybie mäso, dážďovky...