Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý

Dobrý den. Mám samce a samici. Samici jsem umístil k samci do terária a ten jí okamžitě napadl a poté znova. Co s tím? Jednalo se o kousnutí do nohy s tím, že ji vůbec nechtěl pustit. Terárko je dost velké a členité s úkryty. Chtěl bych prcky takže jsem je dal k sobě a bohužel to takhle dopadlo, tak by mě zajímalo co bych mohl zkusit abych je mohl mít spolu v teráriu? Zatím jsem zkusil nechat samici v teráriu a samce dát do jiného a pak třeba po nějaké době (třeba po měsíci) ho vrátit zpět, ale nevím a tak se raději zde ptám co bych měl zkusit. Děkuji za reakce.

Pokud je zvíře osamotě, občas se stává, že si své teritorium brání, když se k němu přidá další. Nejlepší varianta je tak udělat nové terárium (samozřejmě ne celé, ale změnit třeba vnitřní dekoraci, přeházet kytky apod.), aby si ani jeden z nich necítil "doma" a pak dát oba do nového. Budou se sžívat s novým terárkem a nebudou mít tolik tendence si něco hlídat a napadat se.