Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon - neoplozená snůška

Měla bych dotaz ohledně chameleóna.Pořídila jsem před půl rokem chamíka jemenskýho a nastal problém,který nevim jak řešit a ani jsem se to nikde nedočetla.Proto prosím o radu.Začla snášet vejce,zdá se mi to brzo,nebo to brzo opravdu je?Jak to mám řešit?Pořídit samce?Díky za rady :-)
[mod]Změna předmětu, původně: chameleón (cejna)[/mod]

Píše se o tom naprosto v každým normálním caresheetu....
I tady na TP je podobných případů plno.
Nepíšete jak je chameleon starej, takže těžko posoudit jestli je to brzo. Ale logicky asi ne. Samice neoplozenou snůšku tvoří podle své dospělosti, ne podle tabulek.
Jak to řešit?
Samici neopruzovat, do terárka nasypat vyšší vrstvu vlhkýho, vlažnýho substrátu a nechat jí vyklást. Zadržená snůška může mít fatální důsledky.
Pak můžete pořídit samce. Do jiného terária samozřejmě. A k sobě je dávat jen na páření.

Momentálně bohužel nemám fotku aktuální.Od neděle má nové a větší terárium.163výška,75délka a 53hloubka.Tři žárovky,které mi doporučil pán s petdiskontu.Nějaké kytky a bambusová rohož,jako pozadí,kamení ,hlínu.Neptala bych se,kdyby mi na ní nezáleželo.Zatím jsem se věnovala chovu jiných zvířat a tak chci pro ní jen to nej :-)

Typy těch žárovek jsou dost důležté. máte UVB?? A jak je řešené větrání? + obecně, na rady prodavačů ze zverexů nedávejte. Jim nesejde na zvířatech a většinou tomu ani nerozumí. Chtějí jen prodat za co nejvíc peněz.
No a krmíte čím? + jaké vitamíny a minerály jí dáváte?