Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hniloba tlamy ?

Ahoj. Prosím o radu. Mám hroznýše královského. Má už asi měsíc pootevřenou tlamku. Nemyslím si, že by mněl hnilobu.Žere normálně co 7-10 dní potkany. Neslintá ani špatně nedýchá. Aspoň zatím. On jenom má takové záchvaty, že z ničeho nic neustále šmejdí po teru jak prdlý :). Dokáže to dělat i celý den. Potom má plnou hubu hlíny a bukových štěpků. Musím mu to vyčistit špilkou na uši. Zatím bez desinfekce. Spíše to vypadá jako otok. Myslíte že bych mu měl aspoň prozatím ty štěpky dát pryč a nechat ho jenom třeba na linu ? Je to dospělý jedinec cca 2.20 m .Mám strach aby se mu to více nezanítilo a nebyl s toho problém. Zatím se mi moc nechce k veterináři. Tady jsou jouzové ve FM , ale nechci nic zanedbat. Díky. Uvítám každou rozumnou radu. Jarda

http://hroznyskr.rajce.idnes.cz/hroznys#20141226_1 25526.jpg

http://hroznyskr.rajce.idnes.cz/hroznys#20141226_1 24911.jpg

Tak se mu do té tlamy podívej,jestli tam třeba nemá nějakou ránu a z toho má třeba nějaký vnitřní otok.Podle toho těžko soudit jestli to je hniloba nebo ne,ale lepší najít specializovaného veterináře a nechat hada vyšetřit hned než aby bylo pozdě.
Koukni se taky jestli se mu tam neshromažďují bílé hleny a zrudlá sliznice