Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis samicka nevystreluje jazyk

Prosim o radu....Koupili jsme si par pardalku pry cca 1,5 roku starych. Samicka ani po tydnu neni schopna prijmat potravu, zjistili jsme, ze nedokaze vystrelit jazyk. Uvb ma, samec i samice maji kazdy sve terarium. Puvodni majitel rikal, ze samicka posledni dobou min zere, ze ji pred 14 dny mel u samce. diky za odpoved.

To je blbost...to vám prodávající v něčem pěkně kecá. Buď v počtu snůšek, nebo ve věku a tedy i kondici a celkovém stavu samice. Pardalisky se poprvé páří cca v půl roce a pak už celý život kladou, jako slepičky. V roce a půl už mají za sebou některé samice klidně 7. snůšku.