Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malé - či ucpané nosní dírky ?

Zdravím vás.
Potřeboval bych nějaké vaše názory a konzultace.
Před časem jsem tak nějak "dostal" hroznýše - samce Hog Island boa.
- má cca 3 roky.
U předchozího majitele neměl jaksi ideální podmínky - dál bych to nerozebíral....
Všiml jsem si po čase že občas má pootevřenou tlamku ale žádné sípání a pod...
Rovněž jsem si všiml že má extrémně malé (či ucpané???) nosní dírky.
Tlamku má čistou, žádný výtok a pod..
Když jsem ho dostal tak se mizerně svlekl - musel jsem mu ve vaně pomoct a sundat to z něj.
Snažil jsem se samozřejmě mu svléci vše hlavně okolo očí a nozder.
V nosních dírkách substrát nemá - chovám boa jen na vytápěných dlaždicích.
Prohlížel jsem si nosní dírky i zblízka lupou a snažil se mu je navlhčit a zkoušel jsem zda tam nemá přilepenu starší svlečku - ale nic jsem neodloupl a pod - akorát jsem ho pěkně nasr ....
Mám to nechat tak do dalšího svleku a pohlídat si to - asi mně stejně nic jiného nezbude.
Jinak je OK - žere a ani jinak nevykazuje jiné.
Dík za názory...

Podle mne s tím nic neuděláte. Ale pokud dříve nebyly podmínky ideální, tak když mu teď dopřejete vysokou vlhkost prostředí a dostatek potravy, může k dalšímu svleku dojít vcelku brzy a uvidíte, jak na tom bude.
(Kdysi jsem řešil podobně postiženého boa, měl navíc kousance od potkana)