Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem A. albiventris - nadměrné škrabání

Zdravím,

v poslední době jsem si všiml u mých ježků nadměrného škrabání. Dříve to bylo pouze občas večer, teď je slyším občas i přes den, ale večer je to opravdu dost.

Jelikož tu máme veterináře, kteří ježka snad nikdy ani neviděli, tak to nepřipadá v uvahu.

Co by to mohlo být?

Kůže se mi zdá trochu susší než obvykle.

Dle mého se jedná o roztoče a mám v plánu ubikaci i ježka vystříkat Arpalitem, snáší ho ježci dobře?

jak máš ty ježky staré? Mláďata v době měnění bodlin se drbou normálně, ale pokud to máš dospělé, tak ti by se drbat neměli. Krom roztočů (na které ježci působí jak magnet) to ale taky může být podestýlkou, někdy se stane, že jim nevyhovuje. Co pod nima máš?

Jinak Arpalit Neo nebo Biokill ježci snáší dobře, na rozdíl od Frontline.