Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš s krajtou v jednom terárku?

Čau, chci se zeptat jestli je možný přidat k 67cm dlouhému hroznymu ještě regiusku. Kamarád to tak má přes 3 roky a zatím s tím neměl žádný problém, tak se chci zeptat vás zkušenějších. :)

Děkuji, přeji hezký den :)

Ne. Z mnoha důvodů, nicméně jeden z prioritních je přenos závažných onemocnění.

Vím o pár lidech z Rajchu, co zjistili, že jejich hrozna maj IBD...pochcípaly jim s nima společně chované krajty, přestože hrozna byla dlouhodobě bez jakýchkoliv příznaků. "Jen jim u nich záhadně chcípaly odchovy"...

Přesně tak. V zahraničí se už dávno doporučuje (mimochodem už před lety bylo toto doporučení uváděno i u nás) chovat hroznýše a krajty naprosto odděleně v jiných místnostech. Oni nemusí být ani v jednom terárku, stačí aby byli umístěni v teráriích nad sebou a bodavý hmyz nebo roztoč tu "práci" odvede taky...