Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Listovnici červenookou nebo Phelsumu Madagascariensis?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně chovu a to buď žabek či Phelsumy...Chtěl bych si pořídit buď Listovnici červenookou, ale u té mě trošku štve, že tak krásná žabka je noční tvor a nebo již zmiňovanou Phelsumu Madagascariens...Phelsumy měl bratr, a dařilo se jim moc dobře...Furt měli mladé :) Je obtížné chovat žabky Listovnice červenooké a podaří se mít i mladé? Neustále čtu na internetu články jak o phelsumách a žabkách...Spíš mi příjde, že tu listovnici nemá zas tak moc lidí...Díky moc za každičkou radu

Ve všech oborech a v teraristice zejména by se mělo začínat od jednoduššího ke složitějšímu. Doporučuji proto začít felzumami (ne že by byly nějak jednoduché, ale už nějakou zkušenost máte), ze žab pak třeba kuňkou východní nebo spíše jako předzvěst listovnice nějakou na chov jednoduchou rosničkou. Listovnice jsou přeci jen trochu výzva a měl by jste mít nějaké zkušenosti, určitě třeba neodpouští chyby při čistotě prostředí, dále pak se musí více dbát na přesnost při teplotách vlhkosti....a tím slovem neodpouští myslím tu nejhorší věc co se může stát.
Proto bych doporučil felzumy - vtáhnou Vás do teraristiky, osvojíte si základní věci a ověříte časové možnosti (v teraristice je nutná pravidelnost, když pak u žab nestihnete třeba jen vyměnit vodu, může to mít fatální následky) a pak určitě začnete chtít víc zvířat než budete mít terárií a nakonec třeba i namnožíte ty listovnice :-) Obráceně bych to ale nedoporučoval.

Děkuji za rady...Popravdě, Agalyhnisky miluju :) Ale prostě se bojím o to, že si je pořídím a exnou mi. Phelsumy jsou též nádherné o to žádná :) Další výhoda oproti phelsumám je to, že nemusím zařizovat spíše paludárko pro žáby místo terária.Třeba jednou někdy si pořídím agalychnisky :) Ptal jsem se zda li bude pro mě lepší začít s phelsumama nebo agalychniskama...Teď už to vím, nějaké info mi dá bratr, a něco možná použiju z chovu Gecko gecco

Na druhej strane,kde by sme boli,keby sme sa bali ,ze nam zvieratko chcipne,ak je zazemie a moznost ukrmit zvieratko,treba skusit a pre istotu mat v inom terarku felzumky,pre kazdy pripad:-)Ked sa dostanes k odchovanym a uz dostatocne velkym zabkam,nebyva s nimi vetsi problem a informacii o chove je uz tiez dost...

No čtu čtu čtu :) Ale nejspíš se rozhodnu pro Phelsumky...Jak jsem již psal, agalychnisky se mi líbí šíleně, ale přes den je uvidím schoulené do klubíčku při spánku max...Zato phelsumky jsou aktivní přes den. Začnu pomaličku sestavovat terárko, teda spíš něco nechám na zakázku...Otázku bych ještě měl a to, můžu dát k sobě 4 phelsumy madagas.? 2 samce, 2 samice? a nebo 3 samice, jeden samec? Rozměr terárka bude asi délka 70 x šířka 40 x výška 70, zda li to nebude malé pro 4 phelsumky

No a jeste jeden menší problém...to se opravdu asi trosku těžce chova, nemůžu na českém netu najít na prodej agalychnisky...Zacnu stavět akvatera a za par měsíců bych chtěl koupit 2 páry, ale raději odchov než dovoz