Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geochelone pardalis - noční pokles u mláďat

Dobrý den, poslední dobou se mi noční teplota u mláďat dostává pod 20 stupnů( na cca. 18,5). U dospělích jedinců je to v pohodě, ale rád bych se zeptal, jestli tento pokles u mláďat není už hraniční. Jakou noční teplotu u mladých želv pardálích držíte Vy?
Denní teplotu držím stabilně v rozmezí 33 - 25, tam problém není.
Díky za informaci

v simulaci letního počasí tj. pro tento druh nejvhodnější doba přes zimu v domácí ubikaci, je vhodné udržovat noční teploty vyšší 22-25°C jedním z důvodů může být i zmiňované trávení protože v tomto období nezřízeně žerou.
chladné noci si užijí v naší zemi dost v létě venku
naše léto jim nemůže nahradit léto v jejich domovině tudíž je ideální simulovat léto v zimě ve vytápěných ubikacích
v tomto letním období využívám i podlahové vytápění nastavené na 23°C
v africe kde žijí jim noční teplota půdy v letním období nijak zvlášť neklesá tak že je potřeba k tomuto přihlédnout
přikládám příklad nomentální teploty v jejich domovině dnes 5.2.2015
pocasi-v-tanzanii
pocasi-v-botswane