Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň u zimovaných P. tauricus

Ahoj, potřeboval bych poradit. Od půlky prosince mám v lednici zimované P. tauricus. Jsou v krabičce cca 18x13x6cm, ve víčku je na každé kratší straně řada dírek o průměru 4mm. Krabička je vystlaná rašeliníkem a doteď jsem měl v jednom rohu malý kelímek s vlhkým pískem. Dnes jsem zjistil, že kolem tohoto kelímku se začala na rašeliníku dělat bílá vlásečnicová plíseň. Kelímek jsem hned vyhodil pryč, rašeliník vyměním. Mám ale dotaz, jestli nový rašeliník mám pro jistotu ošetřit například slabým roztokem hypermanganu, nebo přidělat více dírek do víčka? Nerad bych je dehydroval. Díky za radu. B.

:-D Jo, kdyby vyspával, má drahá polovička si vymyslela nové žaluzie a v sobotu večer jsme se dozvěděli, že nám je přijedou namontovat v neděli v poledne. Takže jsme od rána lítali a leštili okna, místo toho, abych jel do HK :-/ Ale díky za info, o víkendu dodělám tera a pomalu jim to zimování ukončím :-)