Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spot žárovky

Zdravím,

V poslední době jsem se setkala s problémem, že spot žárovky OSRAM se přestávají vyrábět. Bohužel místo nich jsou na trhu bio nesmysly, které jednak watáží nesedí do našich stávajících terárek a jednak jsou nesmyslně drahé. S philipsama mám zkušenosti, že extrémně rychle praskají (nezvládají neustále zapínání a vypínání). Máte někdo nějakou alternativu, co dělat, až OSRAM úplně dojdou?

Asi tak stejně, jako před lety skončili s výrobou obyčejných žárovek. Když je poptávka, je i výroba ;-). Bez problémů dnes koupíš obyč žárovku 25-200W za cca 10-20kč, stejně jako spotky 25-150W za cca 18-40Kč. Až nebudou, tak nebudou. Přejde se holt na halogeny nebo výbojky. Při nehorším, když by nebyly spotky, tak holt obyčka + květináč = jako dřív :-D, než začli "moudří" eu idioti vymýšlet kraviny.

No právěže poslední spotky právě vykupuju z eshopů :D a jeden už mi psal, že mi půlku zásilky nemůže dopravit, protože ani u nich ani na dodejním skladu v Německu už ty spotky nejsou, tak to začínám pomalu řešit už teď. Stojí mi tu tři terárka a v zásadě žádné ani není designované na ty nové upravené nesmysly (i kdyby se mi to chtělo kupovat za tu stovku za žárovku). Samozřejmě přejít zase zpátky na klasickou žárovku je taky možnost (paradoxně teď snáz seženu obyč. žárovku než tu spotku :-/), ale spíš jsem doufala, že třeba je někdo, kdo nekončí nebo nějaká jiná rozumná alternativa.