Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování leguanka maskovaného

Dobry den od znameho jsem dostal dovezený páreček techto leguanku , mamje už přes měsíc a myslím že se o ně staram dobře , ale potřeboval bych nake rady ohledně zimování těchto zviřat (nikdy jsem nemel zviře ktere by se muselo kuli rozmnožovaní zimovat).Předem děkuji za vaše rady .

Leguánek maskovaný je co, L.personatus? Pokud ano, tak si se zimováním a obzvlát když je máš měsíc vůbec nelam hlavu. Oni se hlavně nejdřív musí stabilizovat v novém prostředí a ne zimovat. Navíc teda u nich klasické zimování nepřichází v úvahu, uplně stačí mírný pokles teplot v zimě, v noci 16-19°C a přez den něco přez 20°C a třeba na 1-2 měsíce vypnout zdroj tepla (ne osvětlení). A budou se množit taky.