Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem T.vogeli-vyhřezlé střevo

Poradí mi někdo nebo ostatním, které to může postihnout také? Problém nastal před měsícem u dvouleté samice T.vogeli.Problém s vyměšováním. Natráveno bylo, ale v poslední fázi byl trus částečně tvrdý (žlutobílá tvrdá šištičku o délce cca. 1cm) a pří vypuzení se stalo, že částečně vyhřezlo střevo. Ještě, že jsem byl u toho. Tak jsem pomohl a střevo vmasíroval zpět. Od té doby nechce přijmout potravu. Myš bez váhání kousne, podrží ale po nějaké době pustí a nechá. Dnes jsem nafotil co se stalo v posledních dnech kolem kloaky a začala se na několika místech odlupovat odumřelá kůže (jako při svleku) z jednotlivých šupin a to i na břiše.
Je to masakr!!! :-(

K podmínkám chovu dodávám.Teplota v teráriu kolem 28°C max přes den v nočních hodinách pokles na cca.23°C, vlhkost kolem 60%. Obden ve večerních hodinách část terária rosena a částečně i na zvíře.Dále vložena miska s vodou, která se obden mění za čerstvou. K doplňkovému osvětlení je přes den využita žárovka 52W E27 Halogen Solar Raptor, která svítí 9 hodin denně. Co se týče krmení. Zvíře bylo do inkriminované doby ochotno přijímat myšáky i 3x do měsíce, živé i zamražené.Chování zvířete: Přes den v chladnější části terária odpočívalo. Aktivita nastala ve večerních hodinách po zhasnutí. Čile prolézalo celý prostor terária a bylo pozorováno, že bez problémů pije z misky, která je umístěna na dně terária. Při rošení jak výše uvádím zvíře pilo ze svého těla a z rostlin.

Nevim teda jak je velke terarium, jak je tam ten halogen umisten, ale 28 C mi prijde moc. Trimousi funguji dobre pri pokojovce, nebo dosvitit nakym kompaktem. Mel jsem, nez jsem je prodal, T. trigonocephalus 1.1 od mladat a C.venustus pri teplotach do 26 C a odrostli od mladat do dospelosti bez nejmensich problemu. A znam i vice chovatelu co jim nepritapi. Samozrejme kdyz jsou nekde v chladu, tak je bude lepsi dosvitit, ale mene je vice v tomto pripade.

ten manganistan v poho,da sa pouzit na podobne aj caj s repiku a hermanku...trimaci su tvrdasi,ale zaroven ako vetsina stromakou dokazu pri problemoh stracat na kondicke zo dna na den(zvlast ak neboli tlsty...)...vyzera to zle,ale zalezi na dalsom zvleku...pokial to nevzdava samotne zviera,reaguje...tak to da...v kazdom pripade je to zaujimava reakcia po vy.kloake...

a nechals mu udělat rozbor trusu? U hadů pokud nebyli nějak extrémně překrmovaní jsou zatučnelá játra většinou známkou nějakého dalšího problému, buď metabolického nebo infekčního. Pokud to zvíře padne, tak nech udělat pitvu a pokud se něco najde, tak i test rezistence, pokud máš v chovu víc zvířat.