Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malé kuňky

Mám dotaz: momentálně chovám asi 50 metamorfovaných kuňek východních starých cca 1,5 měsíce v plastovém boxu, kde je souš tvořena hrubším říčním štěrkem o zrnitosti cca 8 mm tmavé barvy. Někde jsem četl, že se zbarvení žabek odvíjí od prostředí, ve kterém vyrůstaly, tedy že světlé prostředí má na svědomí pěkně zelené žabky, tmavé ty hnědé. Je to pravda? A nebylo by v tom případě nejlepší koupit světlý křemičitý štěrk do akvária a použít ho jako souš, nebo by to žabky rozhodilo (jediné hnědé na bílém podkladě)? Svítím jim normálním krytem na akvárium s 15 W zářivkou. Díky za odpovědi

Zbarvení žab se dědí geneticky. Tmavý podklad na jejich zbarvení nemá vliv. Mladé žabky jsou tmavě hnědé a přebarvovat se začnou až tak měsíc po metamorfoze. Dospělé žáby občas na pár dní ztmavnou. Mám za to, ze jde o hormonální proces, podobně jako u rosniček.