Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán přestal žrát

Dobrý den, prosím o radu. Mám doma leguána 8 měsíců. Je mu rok a 6 měsíců. V zimním období přestal žrát. Nejdříve začal jíst menší dávky krmení. Teď již nežral 5 dní. Zkusila jsem vše možné rukolu, polníček, pekingské zelí, mrkev, okurky, na přilepšenou banán, hroznové víno, jablko..... Ale nic nechce. Přes léto byl hodně zvyklí na pampelišky ....
Na terárium je zvyklý. Neproběhla žádná změna. Má zdroj UVB, pod ním větev na vyhřívání (cca 40 stupňů), další větve na lezení, bazének s vodou, květiny. Každé ráno rosíme a krmíme. Odpoledne znovu a pak ještě jedno rošení před spaním.
Poradíte, co by se mu mohlo nelíbit?
Předem děkuji.

Možností môže byť viac.Môže to byť samica pred znáškou,alebo aj samec v období dospievania a jednoducho má obdobie nežravosti.Reagujú aj na zmeny počasia.Zvýšila sa aktivita,alebo nepribral-a? Poznáte presný vek? Ostatné zdroje svetla,foto lega,terárka.....S tým rosením to nepreháňajte.