Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dendrobátky-Hlubší voda v paludarku

Zdravím..chtěl bych se zeptat jaký máte názor na hlubší vodu (cca 10-12cm)ve větším palu...všeci mi to nedoporučují,že by se mohli žabky utopit-stalo se vám to už někomu ?? když shlédnu youtube videa tak tam občas mají takto hlubokou vodu i s dendrobátkama..(jen nevím jesli se jim tam taky na druhej den neutopily :) )ale přece i ta žába musí mít nejakej instinkt a tu vodu cítit nebo se mýlím??..jestli dendrobátky nehledí co je před něma a pouze skáčou před sebe tak to asi problém bude :) přece ve volné přírodě maji taky hluboké vody :) ..jen mě zajímá jaké máte s tímto zkušenosti ..předem díky za každou odpověď

mal som v zaciatku prave hlbsiu vodu(len 5cm...) a nasiel som auratusku,subadult(3cm),utopenu v nadrzke...normalne plavat vedia,ale ak sa snazila splasena plavat pod vodou oproti priehladnej stene...mozno len blba nehoda,ale niesu to ,,vodne''zaby,biotop je tr.les...kolko sa ih v prirode utopi, ak dostanu tu moznost,netusim:-), v kazdom pripade som nadrzky zrusil a nehal na dne len ,,kaluze"v ktoryh skacu a plavat nemusia...

Větší vodní plochy jsou pro většinu pralesniček k ničemu a akorát zbytečně ubíraj plochu dna terária. Mě se stalo, že se mi anthonka utopila v mističce s vodou, kde byly 2cm...ale tohle se nikdy nestane zdravý žabce, co je v pořádku...když mají žáby jak z tý vody vylézt (postupný břeh, nějaké větve atd), nemělo by se stát vůbec nic. Co se týče "utopenejch" pralesniček v bazénku, tak to vzniká spíš tak, že špatná žabka "dodělává" a skončí prostě v tom bazénku. Zdravá žába je ale vždycky schopná z vody vylézt. Sice nemaj plovací blánu mezi prstama, jako jiný druhy žab, takže jsou to mizerný plavci, ale zas tak dementní nejsou :-D Každopádně nějaký větší a hlubší bazénky jsou u pralesniček k ničemu (dobrý jsou třeba pro zmíněné E. anthonyi, u kterých neřeším mláďata a v tom bazénku metamorfují všichni pulci...ale to jsou taky tak maximálně 3cm vody).

Co se týče "utopenejch" pralesniček v bazénku, tak to vzniká spíš tak, že špatná žabka "dodělává" a skončí prostě v tom bazénku.

Nějak tak. V jejich biotopech jsou po dešti i dost velké a hluboké louže. Do kterých když se žába dostane, tak prostě přeplave a vyleze na břeh. V porovnání s paludárii to ovšem má 1 rozdíl - ty louže mají všechny pozvolné břehy a žádné kolmé hladké stěny. Tyhle pralesní žabky obecně mají tak nějak "naprogramované", že každá louže někde končí pozvolným břehem, takže jsou bohužel schopné plavat proti hladkému sklu a snažit se na něj bezúspěšně vylézt, aniž by hledaly snadnější výstup z vody na druhé straně. A pak se možná i vyčerpat a utopit.

:) tak už sem paludarium upravil...rybky zrušil a nechal sem tam jen "kaluž" kvůli vodopádům(jinak bych to nechal zarůst).. v nejvetší hloubce je 3-3,5cm vody(a to v rohu kde je kámen) jinak je tam okolo 1,5-2cm vody po zbytku vodní plochy a samozřejmě kořeny..tak tam se mi snad nic neutopí :) budu tam mít D.azureus a ty mají v dospělosti 4-5cm ..tak by se tam nemuseli utopit :D ..Díky za vaše rady