Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Materiál pro insektárium

Ahoj teraristé a teraristky,

jestli dovolíte, nejdřív vás zasvětím do svého problému: nějakou dobu již chovám různé menší druhy strašilek a využívám rack systému a díky tomu mi bohatě stačily různě upravené samla boxy z IKEA. Ráda bych si však pořídila i větší druhy strašilek, což znamená že potřebuji alespoň 60cm na výsku - takto vysoký box se mi již nepodařilo sehnat, tudíž nastala otázka z čeho jiného si insektárium udělat.
Tady jsou mé osobní typy, které bych ráda nadhodila a byla bych vděčná za jejich doplnění, nebo upravení:

1) Sklo - bohužel nepřichází v úvahu kvůli váze.
2) Lamino/OSB - jelikož se většina strašilek musí rosit každý den, bojím se že by lamino ani OSB nemuselo zvládnout takovou vlhkost. Četla jsem různé články o ošetření proti plísním atd., ale také spoustu názorů, že i přes to jim lamino/OSB nadělalo potíže. Napadlo mě to vytapetovat nějakou folii, která by nepropouštěla vodu; předpokládám, že by se ale muselo jednat výhradně o jezírkovou folii, která se dělá (pokud vím) pouze v tmavých odstínech. Já bych však uvítala folii bílou - je tedy možné nějakou takovou folii sehnat?
3) Polystyren - četla jsem, že cena za "vhodný polystyren" se pohybuje velmi vysoko. Předpokládám, že tedy obyčejný fasádní pěnový polystyren by nebyl vhodný...? Je také nutné brát v úvahu, že strašilky leccos prokoušou.
4) Polypropylen - jelikož jsem řezala a lepila nespočet plastových boxů, tak s tímto materiálem jsem přišla do styku velmi často. Na internetu se mi však nepodařilo sehnat desky tohoto materiálu... nemáte nějaký typ kde je sehnat, případně jestli někdo nedělá z transparentního polypropylenu na zakázku?
5) PVC - obávám se, že asi není možné, abych si to nějak smontovala doma sama...?

Tohle jsou materiály, které napadly mě. Budu tedy vděčná, pokud budete mít nějaké rady nebo nápady. Taktéž pochopím pokud dostanu odpověď, že mi tedy zbývá asi opravdu jen to sklo, ale jak jsem již naznačila: byla bych ráda za jiný a lehčí materiál.

Díky a přeji hezký den. :-)

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny