Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov sarancat

Zdravim chcem sa spytat chcel by som chovat sarancata v pivnici je to realne...je tam teplota okolo 10stupnou...rozmyslal som ze ich dam do velkej skrine ktoru necham trocha priotvorenu neh maju dobre vetranie...samozrejme ju zateplim polistirenom a tiez box zateplim...vyhrievat by som chcel kablom cca 25W pod boxom a 40-60w ziarovkou z hora...

sarancata potrebuju velmi dobre vetranie. Ak tam zacne kondenzovat voda, popadaju rychlejsie nez povies "gramatika".
Neviem aka velka to je skrina ale bude treba zabezpecit teplotu aspon 25 stupnov, idealne viac. A vela svetla - inak sa parit nebudu.

mno tieto informacie mam samozrejme ze musi byt vetranie...na vyhrevnom mieste cez 30stupnov ostatne staci okolo 25...a svetlo inak sa samci nebudu parit to som si nastudoval...islo skor o to ci ma niekto s tym skusenost a ci tak niekto nahodou nechova...tj ze by mi poradil, nie nedavaj tam 40W ale 60W ziarovku a nekupuj 25W kabel ale 50W popripade niekto kto to ma podobne a povie slo by to...ale asi som jeden z mala tak to budem musiet pokupit a skusit...hadam to nebude zbytocne...

zdar, také o tom diškutuju, a souhlasím s nízkou teplotou okolí a nepříliš velkém poměru ekonomiky chovu, ale krom toho....., pokud jde o chov na zkrm, teploty by v noci neměly taky klesat moc pod 20 určitě, wattáž zřejmě žárovky v případě skříně by určitě 60 i 75 byla ok - velkej prostor v poměru s větší plochou větrání... a chov bych rozdělil na dospělce s vyjímatelnejma kladištěma a mnohem hůž čistitelnejma nymfama, kterým by zase až tak světlo v plné wattáži dospělců snad nutností nebylo, ale dobře někde popisuje paní auri v nějakém vlákně o sarančích její chovné boxy - přizpůsobené také hopsání mračna hlavně nedospělých stadií..., musím dodat, že si o tematu taky spíš dělám názor a vlastní zkušenost s chovem/odchovem/výnosností/únosností/až dokonce nutností prodeje přebytků.... nemám....
tak Locustí pic

hele vyplati se ti je koupit, ja prodávam za 2,50kč / ks a zasilam celorocne na dobirku

kdyz si to spocitas, tak se ti to podle me nevyplati, uz jen kdyz tomu budes muset svitit 24h. denne (jako ja aby se ti to vyplati a delat to ve skrini nezlob se ale to je proste blbost skrz vetrani a udrzeni teploty a krmeni atd ...ale je to ne muj nazor) treba ti to bude splapat ale chce to spocitat abys na tom zbytecne neprodelal...nic ve zlem...

kdyztak :

prodej-sarancat@seznam.cz

Uvidime kedze som to uz nakupil tak mi nic ine ako skusit to nezostava...aspon budem mudrejsi...a co sa tyka nakupu...kedze to v byte nemam mat kde viac ks a v izbe mi akurat trepu nohami a budia ma...tak musim kazdu chvilku kupovat 15ks cca na tyzden...0,3€/ks a keby som to objednaval z netu po par kusok tak prerobim na postovnom nahovado...zariadil som to a teplota je tam okolo 25stupnou pri zemi...hore pri ziarovke je 30+...(kabel je pod boxom 25W a ziarovka 40W) akurat to vetranie budem sa modlit aby im stacilo na pol stropu je vetrabie a skrina priotvorena...akurat som necakal ze ten kabel bude tak hriat neroztopi box? uvidme ak to nepojde budem musiet asi len kupovat :(

Tak kedze som to skusil na niektorych rady...mozem vam oznamit s urcitostou ze to ide...kupil som subadult 100ks a postupne ich zkrmoval...teplota je tam skoro stale 32stupnov...a vyhrievanie je 25W kablom a 40W ziarovkou ktoru vypinam na 3hod aby sa otuzovali....zacali sa zvliekat a zili bez problemov, dokonca sa zacali parit a 3dni dozadu sa mi narodili prve drobce(tie su zatial v skolke)...uhyn bol max 15ks aj to az teraz posledny tyzden dva (nwm ci starobou alebo niecim inym)...momentalne sa tam nachadzaju posledne kusy...ktore dokrmim a dufam ze rychlo drobce vyrastu :)

Tak to gratuluju:-). Můžu se zeptat na druh sarančat? Taky se pokouším o odchov, ale zatím se mi nic nevylíhlo. Sarančata se pářila i kladla, to byla stěhovavá. Teď mám všežravá. Začínají se taky pářit a klást, tak uvidím, zda budu úspěšnější. Kelímek s vajíčky mám v malém boxu na terárku, takže je tam noční pokles na asi 23 až 25 stupňů.