Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost mláďat sauromalus ater

Ráda bych poprosila o radu.Scháním samičku chuckwally( Sauromalus ater).Dostala jsem nabídku na 2 letou samici z Německa, ale měří prý jen 16 cm. Vím, že jsou samice drobnější, ale moji samečci jsou větší už v 7 měsících.Jinak vypada dle fota dobře.
Má, prosim, někdo praktickou zkušenost s velikostí samiček ve 2 letech?

ta velikost je celkem OK, ono je lepší je moc nehonit do růstu, protože holky pak příliš brzy tvoří neoplodněné snůšky, ikdyž ještě nejsou dost fyzicky vyspělé. Že chceš předem vidět kupované zvíře je naprosto v pořádku. To posílání kurýrem a placení předem je krajně podezřelé. Taky bych do tohohle nešla.