Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zápach z laku v terráriu

Dobrý den, nechal jsem si vyrobit 3D pozadí do terárka a nevím čím to nalakovali, ale smrdí to jak bolavá noha, možná i hůř. Pro jistotu jsem koupil lak bez zápachu na hračky, ale bohužel i po dvou nátěrech se po otevření terárka vyvalí smrad, že tchoř je proti tomu navonenej gigolo. Koncem měsíce bych do terárka měl uložit hada, ale pokud tu chemii cítím já, tak si nedovedu představit co by to znamenalo pro něj, bojím se, že by to mohlo vest i k jeho úhynu. Nevíte někdo, jak by se dal zápach neutralizovat, popřípadě nějaký nátěr, který by ho nepropustil? Děkuji za vše co vás napadne

asi bych se pro začátek zeptala výrobce toho pozadí, čím to natřel. A pokud by to bylo po zaschnutí sice zdravotně nezávané, leč smradlavé, tak bych nechala teráko uplně otevřené (nevim, jak tam máš řešená dvířka a strop), před terárko postavila větrák a namířila ho foukat směrem dovnitř. Když ten větrák necháš bežet a terárko otevřené, tak by to mělo vysmrádnout podstatně rychleji, než jen postupným vysmrádáním a přirozenou výměnou vzduchu v terárku. Já takhle větrákem řeším smrady po desinfekci nebo nové pozadí u větších ubikací, které na vysmrádnutí nemůžu vynést na zahradu, potřebuji do nich brzy dát zvířata a nečekat, až si to vysmrádne a vyvětrá samo.