Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem křížění boa - hetero leopard ?

Dobrý den.
Je zde šance že pokud zkřížím jedniho boa který je hetero na leopard s jiným boa že se mohou narodit z vrhu leopardi ?
A pokud bych zkřížil pár, kde jsou oba hetero leopard je zde vyšší šance na to že ve vrhu budou zvířata leopard ?
Děkuji - promiňte ale genetika je pro mě španělská vesnice....

To znamena, ze neni jiste jestli je dane zvire heterozygot, nebo gen nenese vubec a ta sance je prave tech 66%. Tahle zvirata vznikaji prave z pareni het x het, kde je 1/4 leopard, 2/4 het leopard a 1/4 normal. Kdyz vezmeme ta prirodne zbarvena zvirata jako celek mame 2/3 het leopard a 1/3 normal - 2/3 = 66%. Ta sance produkovat homozygoty je samozrejme velmi mala, protoze se tedy muze jednat o pareni het leopard x het leopard, het leopard x normal, nebo normal x normal. Cili jeste jednou, tech 66% uvadi pouze teoretickou moznost stepitelnosti. Jinak DH znamena double hetero, stepitelny na dve ruzne mutace.

Nic moc na tom neni, jen jsem se to snazil napsat srozumitelne. Rozhodne nevyhazujte ale penize za 66% hetera, jsou to vyhozene penize. Nejepsi je u recesivnich mutaci pracovat s homozygot x heterozygot, nebo homozygot x homozygot - leopard x het leopard, leopard x leopard. Parenim dvou heter vznika prave velke mnozstvi tech 66% het, coz je vlastne odpad..