Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ptychozoon kuhli - osvětlení

Ahoj,

chtěl bych se vás zeptat jaké osvětlení byste dali do tera o rozměrech v100xš100xh50cm pro nočního gekona Ptychozoon kuhli. Samozřejmě tera bude osázené rostlinstvem a množstvím ukrytů. Díky za odp. ,-)

Díky, je mi to jasné ,-) jenže jak člověk o tom víc a víc čte, tak se v tom víc a víc ztrácí. Třeba, jsem koukal na světlo Daylight Basking Spot Lamp, jenže barevná teplota je okolo 2500K - jak to teda můžou nazvat daylight, když denní světlo má 5000-6500k http://www.exo-terra.com/en/products/daylight_bask ing_spot.php. Pak jsem přemýšlel o výbojce HQL má teplotu okolo 4100k což není zas tak hrozné, ale nikde jsem se nedočetl jakou teplotu vydává. Co za úsporku používáš - nějakou obyč?

Tak je mi jasné, že jsou to noční tvorové, ale šlo mi o rostliny. Jinak nemáš fotku jak vypadá to tvé terárium. Jen pro inspiraci. Myslíš, že využijí duté větve/trubky např. jako Felzumy madagaskarské nebo spíše preferují leh na kůře větvi?