Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta prdí (průjem?)

Čaute,
Moje samice krajty královské má asi zažívací potíže nebo něco podobného, protože už jsem ji asi 2x slyšel prdět (fakt pořádně) a pak jsem v terárku našel řídkej hodně vodovej trus.
Mohla by to být nějaká nemoc? Já se s tímhle totiž u hada ještě nesetkal...
Díky za rady

A byl to opravdu trus, nebo tekutá složka moči? ony někdy pustí i tekutou moč, to je normální. ale trus by měl být klasický boban (pokud nedostala kuřata, po nich je to často také řídké) Jinak to je odchov, nebo odchyt? Rozbor trusu nějaký byl?

Je to odchov, rozbor jsem nedělal. Mě se to spíš zdá jako směs moči a trusu, protože je to jak tekutý tak je tam i bílej trus... hlavně mě zarazilo to prdění... jsem to poprvé slyšel v noci a říkal jsem si co to sakra je... zvuk jakoby někdo jezdil sekačkou... hotovej orchestr :-) kuřata sem jí nedával žere jenom myši.

to bílé je urát, sůl kys.močové. Plazi a ptáci obvykle odloží trus i s toutou bílou močovinou. Pokud se plazi jenom vymočí, tak to je obvykle bílá mazlavá nebo pevná složka a trochu tekuté složky. Klasický trus je vždy tmavý v odstínech hnědé a u zdravé terestrické krajty/hrozny atd je to boban (prostě normální ho*no :-) )

Jinak ano, uprdnout si při močení nebo kálení umí hadi opravdu řádně :-)