Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Reportérky

Zdravím všechny,
nedávno jsem měl možnost vidět poslední díl jakéhosi krátkého seriálu s názvem Reportérka.
Hlavní postava chová chameleona, který se celý den promenáduje po bytě a spát chodí do terária bez jakéhokoliv osvětlení/zdroje tepla. Chamíky nechovám, ale zajímal by mě názor Vás chovatelů, co si myslíte o takovéto prezentaci chovu terarijního zvířete. Já osobně jsem přesvědčen, že se najde skupinka lidí, která se inspiruje a chameleona si koupí, neboť po odvysílání večerníčku Krysáci se již tradičně vždy zvedá poptávka po potkanech. Nakonec, jak víme: věk mnohdy nehraje roli. :D
Moc děkuji za Vaše názory.

Ještě, že v zájmu zachování duševního zdraví nekoukám na televizi :-D Blbec se toho chytne určitě...je vcelku běžné, že se v TV prezentují nesmysly, ba dokonce lži, v dokumentech na National Geographic, Spectrum nebo Prima ZOOM jsem se setkala už s pěknou řádkou nesmyslů a ptákovin, takže na TV už fakt téměř nekoukam :) Na ZOOMU byli schopní například zaměnit muflona za kamzíka a Helodermu za Pogonu. A člověk nemusí pro herpetologické nesmysly chodit ani daleko, viz. nový seriál Sanitka, kde byl díl, ve kterém utekla kobra z terária, uštkla malé dítě, to si pak urputně a agresivně hlídala, když v bezvědomí leželo na zemi a nechtěla k němu nikoho pustit. Ten seriál se při každém díle prezentuje tak, že příběhy natáčí podle skutečných událostí. U nás a pravděpodobně ani v celé Evropě ale NENÍ známý ani jeden případ uštknutí třetí osoby jedovatým hadem (na to maj štěstí jen jejich majitelé :-D). Takže to, že je v seriálu chameleonek na fíkusu, mě fakt nepřekvapuje...a už vůbec mě nepřekvapuje, že lidi věřej tomu, co řeknou v televizi...

To nevím, jakej to byl díl, neviděla jsem ho, jen jsem o tom skvostu slyšela, když se natáčel a viper tam byl s tou kobrou :-D Ty hlodavci byli plšíci africký a darovala jsem je...byli v dokumentu, nebo spíš takovym krátkym spotu, pro švýcarskej národní park, místo plšíků lískových. Ale nad tím se dá ještě přimhouřit oko, protože není snadný získat je legálně pro komerční účely a jak je známo, dokumenty o přírodě se často točej tím stylem, že se do krajiny, nebo rovnou do naaranžovanýho ateliéru, pustí koupený zvíře z chovu :-D U plazů a hlodavců specielně...je to jednodušší.