Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro Leguána černého.

Dobrý den, rád bych věděl jak velké terárium má být pro Leguána černého? Na Wiki jsem četl, že pro pár je minimum 150x80x150. Já bych měl pouze jednoho leguána, ale nemohl jsem najít velikost pro jednoho leguána. Prosím poraďte.
Děkuji.

Tím černým leguánem myslíš Ctenosaura similis? Pokud ano, tak pro chov 1 zvířete se velikost ubikace moc neliší od chovu páru. Je potřeba brát v potaz, že to je poměrně velký ještěr, co může mít přez metr délky. Takže ta ubikace by tomu měla odpovídat. Nicméně ty rozměry cos uvedl jsou dostačující.